Як вибрати раму для картини
Настінний декор у вигляді картин завжди був популярним, він не втратив свого значення і сьогодні. Ми купуємо барвисті зображення для прикраси інтер’єру та створення приємної атмосфери в будинку.
Можна й самому випробувати свої здібності. Полотно, олія – що ще потрібно? Залишилося вибрати гідне місце та оформити картину в рамку.
Правила оформлення картини у рамку
Якщо ви ще не впевнені, що розумієте, як правильно підібрати раму до картини, варто спочатку вивчити базові правила:
- багет повинен поєднуватися не тільки з картиною, з меблями та іншими аксесуарами та прикрасами в інтер’єрі, а також із найближчими поверхнями, такими як скло та плитка;
- оформлення багету сильно впливає на загальне сприйняття картини, тому важливо врахувати всі деталі. Колір, текстура та стиль повинні гармоніювати між собою;
- для картини в античному стилі або стилі ампір варто вибрати раму зі схожим орнаментом.
Характеристики багету
Щоб правильно підібрати рамку картини, варто вивчити основні характеристики. Насамперед звернемо увагу на три типи багетів:
- Прямий багет має характерний нахил між зовнішнім та внутрішнім краями профілю. Це важливо при розміщенні пейзажів, де потрібно створити глибину композиції.
- Зворотний багет. Нахил виконується у напрямі, тобто. від полотна до зовнішнього краю профіля. Багет візуально наближає зображення до глядача.
- Плоский багет немає кутів з обох сторін, універсальний для зображень, які потребують посилення ефекту.
Тепер ви можете розрізнити види рамок для картин. Перейдемо до вибору матеріалів. З точки зору якості та стійкості деревина листяних порід, безперечно, є найкращим вибором. Дерев’яний багет – відмінний варіант, але є альтернатива. Найбільш універсальним аналогічним варіантом є сучасний полістирол матеріал.
Критерії вибору багету для картини
Давайте розглянемо три основні критерії вибору:
- Ширина. Великі полотна мають ширші рами, дрібні – навпаки. Можуть бути винятки, якщо вони обґрунтовані стилістично.
- Колір повинен відповідати кольору самої картини та декору, в якому вона виставлена. Іноді важко врахувати і те, і те.
- Текстура рами впливає сприйняття картини загалом. Старі картини та класичні пейзажі зазвичай обрамляються у великі, багато прикрашені рами. Вони прагнуть підкреслити багатство та значущість полотна. Для сучасних полотен найчастіше використовуються сучасні рамки картин без монограмм.
При виборі багету пам’ятайте, що він не повинен витісняти, а лише підкреслювати якість витвору мистецтва та дозволяти глядачеві насолоджуватися зображенням.
На що ще звернути увагу
Підбір рамки для картини стає простіше, якщо ви враховуєте всі особливості картини, її розмір і розміщення на стіні, а також дотримуєтеся порад фахівців.
Розміщення великої картини у невеликому просторі зменшить її видимість.
Ви також можете повісити поряд картини, що виконані в одній тематиці. Для чорно-білих фотографій зазвичай вибирають срібні чи білі рамки.
Якщо на фотографії є діти, можна вибрати світлішу рамку. Також обрамлення картини має не лише враховувати естетичний момент, а й забезпечувати надійність. Уважно перевіряйте кріплення та переконайтеся у міцності матеріалу.
Тепер ви точно знаєте, як підібрати рамку для фотографії чи картини та додати у своє життя трохи естетики.
Картина в рамі з паспарту стане чудовою прикрасою вашого будинку чи подарунком. Паспарту є картонною або паперовою основою, в якій залишають місце для картини або фотографії. Іншими словами, зображення розташовується не на всьому полотні, а лише по центру на відстані від краю.