Картина є невід’ємним атрибутом стильного і сучасного приміщення. Цей предмет декору може прикрасити кімнату в квартирі, додавши обстановці шарму і смаку. Картини можуть розташовуватися наступними способами: у вигляді фотогалереї, одного великого полотна або модульного варіанту. Зображення повинні підбиратися виходячи з того, який стиль обраний в інтер’єрі: класичний, романтичний або модерн. Перш ніж відповісти на питання: «як повісити картину?», Потрібно визначитися з параметрами полотна.
Де краще повісити картину
Картини слід органічно вписувати в інтер’єр, для цього потрібно ретельно продумати їх розміщення. Щоб це вийшло легко і невимушено, можна скористатися простими правилами.
Щоб картина виглядала виграшно, слід розміщувати її в добре освітленій кімнаті. Але потрібно стежити, щоб прямі сонячні промені не падали на зображення. В іншому випадку предмет мистецтва може вицвісти і втратити презентабельний вигляд.
Якщо в кімнаті освітлення недостатнє, то варто обрамити картину підсвічуванням. Для цього найкраще підійдуть галогенові лампи. Освітлення варто зробити рівномірним. Воно не повинно розташовуватися дуже близько до зображення.
Розміщувати полотно можна на свій розсуд. Але найкращою висотою вважається розташування трохи вище рівня очей.
Рама повинна кріпитися щільно до стіни, і її краю слід розташовувати паралельно підлозі.
Кріплення може бути виконаний за допомогою ланцюжків, цвяхів, шнурів, клею, кнопок.
Оцінюємо вагу картини і визначаємося з варіантами кріплення
Перед тим як вибирати тип кріплення, потрібно спершу визначити вагу картини. Картини, обрамлені в дерев’яні або гіпсові рами, можуть важити до 30 кілограмів. Але навіть прості картини на картоні значних розмірів можуть досягати 500 грам. Одну таку картину прибудувати не складе труднощів. Але що робити, якщо їх декілька?
Отже, першим кроком перед вибором кріплення, є визначення ваги картини і інших прикрас, які планується розвісити. Потрібно взяти до уваги, що вага картини визначається приблизно. Точність до грама може бути гарантована тільки, якщо полотно зважити на спеціальних вагах. Це робиться рідко. Тому до передбачуваного вазі потрібно додати 10%. Перш ніж вирішувати, як повісити картину на стіну без свердління стіни, слід оцінити її масу.
Після всіх розрахунків потрібно оцінити міцність стіни: чи зможе вона витримати таке навантаження. Якщо перегородка виконана з гіпсокартону, то вона може витримувати вагу до 50 кг.
Якщо необхідно повісити кілька легких картин, то можна обійтися за допомогою прихованих кріплень без свердління. Коли вага більше 500 грам, то варто розглянути більш надійні кріплення. Можна використовувати і галерейні системи підвішування картин.
Класичний варіант зі свердлінням стіни
Коли не хочеться свердлити багато дірок, але пару отворів зробити допускається, можна вибрати один з двох способів розвішування полотен:
- З використанням твердої панелі з дошки, ламінованого ДСП, МДФ або аналогічного матеріалу;
- Використовуючи волосінь, стрічку, шнур, мотузку або схожий підвіс з гнучкого матеріалу.
Перший варіант підійде для модульних композицій з полотен. Дошка вішається на стіну горизонтально. У неї вбиваються цвяхи або вкручуються шурупи. На них вішають картини. Висота і відстань між елементами вибирається виходячи з особистих переваг. Дошки теж є частиною композиції. Вони можуть виглядати дуже цікаво.
Якщо такий спосіб не підходить, а на бетонну стіну потрібно прикріпити картини, можна скористатися гнучким підвісом. Він може бути як горизонтальним, так і вертикальним. Горизонтальні рейлінги можуть провисати. Від цього картини будуть зміщуватися до середини, порушуючи гармонію композиції. З цієї причини краще вертикальні типи кріплень, розташованих на рейлинге. Він являє собою трубу або планку, прикріплену на кінцях до стіни. Такий спосіб не дозволить картинам прилягати до стіни. Тому вони можуть гойдатися від потоків повітря. Але стіна вбереже від свердління.
Можна скористатися і способом, що реалізується в картинних галереях. Спеціальні системи підвісу складаються з трьох частин. До них відносяться рейок, міцна волосінь або тросик, гачок з регулятором. Система регулюється і можна вибирати видалення від рейки.
У систему включені з’єднувальні, кінцеві і кутові елементи. Рейок при такому кріпленні може бути розташований практично по всьому периметру кімнати. Великі і важкі полотна краще розміщувати на двох гачках. Так простіше вирівняти раму.
Як повісити картину на стіну без свердління
Легкі картини можна прикріпити до стіни без кріплення. Для цього підійдуть такі способи:
- Гачок для одягу або скріпка. Цей спосіб зручний тим, що стіни не потрібно свердлити. Для кріплення такого типу слід надрізати шпалери хрестоподібно в місці, куди буде вставлятися гачок. Далі краю розкривають і капають всередину клеєм. Поки він не застиг, вставляють розігнуту скріпку. Це місце закривають розгорнутими краями шпалер. Таким же способом кріплять кнопку або гвоздик.
- Спеціальний гачок-павучок. Такі пристосування найчастіше виготовляють з пластмаси. На підставі у гачка розташовані залізні штирі. Їх обережно забивають в стіну. Але вони настільки маленькі, що слідів на стіні не залишається. Таке кріплення добре підходить для гіпсокартонних стін.
- Булавки для кравців. Її слід просто увіткнути в шпалери під кутом, залишивши кінчик таким чином, щоб можна було повісити картину.
- Кнопка. Вона просто встромляється в шпалери. До кнопці кріпиться картина.
- Використання підлогових стійок. Вони найчастіше виготовляються з бруса. Такі стійки можна розмістити за диваном, щоб не було видно ніжок. До такої конструкції картини легко прикріпити цвяхом або звичайною кнопкою.
- Спеціальні липучки або двосторонній скотч. Цей варіант підійде для дуже легких картин або фотографій. Скотч дешевше, а липучки – дорожче. Але останні не залишають слідів навіть на паперових шпалерах. Мінус такої системи в тому, що клей може висохнути через надмірно сухого повітря, що спричинить падіння картини.
- On liquid nails. This method involves the use of a strong adhesive. It is also called “liquid nails”. This method attaches the painting to the wall tightly. It can only be peeled off together with the wallpaper. For heavy paintings, glue the entire back surface of the canvas with glue. For the lungs, only the upper part.
- Винні пробки. Ця технологія дозволяє повісити важкі картини без свердління. Шматок пробки клеять до шпалер, використовуючи полімерний клей. А потім в неї безпосередньо вкручується саморіз.
- Стельовий плінтус і волосінь. Цей спосіб здається ненадійним, але має місце. Цвяхи забиваються прямо в стельовий плінтус. А потім на них накидаються мотузки, на яких розташовані картини. Але цвяхи можуть в будь-який момент випасти разом з полотном.
- Рибальський трійник або двійник. Цей спосіб схожий з кріпленням за допомогою скріпки. У шпалерах також робиться розріз. І гачок садиться на клей.
Тепер ясно, як повісити картину, якщо на ній немає кріплення. Способи установки можуть бути різними. Щоб повісити картину, не потрібно багато зусиль. Варто лише оцінити її вагу і вибрати найбільш прийнятний варіант. Відповідь на питання «як повісити картину на стіну без цвяхів» знайдений. Скориставшись цими порадами, можна дотримати баланс між прагненням до прекрасного і цілісністю стін.