Як упакувати картину для перевезення? Напевно багато хто задається цим питанням, коли виникає необхідність переїзду або картину необхідно відправити одержувачу в інше місто. До даного процесу потрібно ретельно підготуватися.
Що можна використовувати для упаковки
При відправці картини поштою потрібно детально продумати процес пакування. Ідеальним варіантом стане використання картонних ящиків, підібраних під розмір картини (з кожного боку картини має залишатися 5-10 см вільного місця).
Щоб посилка була доставлена без пошкоджень, зручно використовувати тубус, бульбашкову плівку, стрейч-плівку, поролон, гофрований папір, на крайній випадок можна взяти і звичайну газету. Також на пошті можна придбати картонні коробки для відправки посилок.
Для упаковки також слід підготувати наступні інструменти: ножиці, ніж, диспенсер для скотча.
Як упакувати картину без підрамника
Упаковка полотна без рами – процес не складний, але не менш відповідальний. При пересиланні за кордон, найкраще зняти картину з підрамника.
Як упакувати картину для надсилання поштою? Порядок дій такий:
- Знайдіть трубу, діаметр якої не менше 5 см. Для еластичного полотна підійде труба і меншого діаметру, а для грубого полотна краще знайти трубу більшого діаметра. Зробити її можна і власноруч, взявши за основу газету або журнал.
- Поверх труби намотайте картину так, щоб вона не пом’ялася. Краї зафіксуйте клейкою стрічкою. Якщо труба вийшла занадто м’якою, то достатньо заповнити простір труби всередині будь-яким пакувальним матеріалом. Багато через недосвідченість згортають полотно фарбою всередину, це неприпустима помилка. Щоб не зіпсувати поверхню картини, її слід скручувати фарбою назовні.
- В якості додаткового захисту беруть повітряно-бульбашкову плівку, якою обмотують полотно.
- Полотно вставляємо в тубус, підійде і будь-яка інша пластикова труба, каналізаційна або для вентиляції. Купити їх можна в будь-якому магазині сантехніки, стоять вони недорого і надійно захистять полотно. При такому варіанті кінці труби щільно закриваються картонними заглушками, які фіксуються за допомогою скотча. Картина готова до відправки!
Необхідність транспортування картини може виникнути в будь-який час року. Якщо полотно відправляють взимку або воно довго перебувало на морозі, то може виникнути ризик появи тріщин. Якщо покупець про це не знає, його необхідно попередити.
Як упакувати картину з підрамником
Тут додатково знадобиться Піноплекс або ДВП під параметри картини, а також спінений поліетилен (підкладка під ламінат).
Порядок дій:
- Для початку необхідно зі спіненого поліетилену вирізати шматок потрібного розміру (на 1 см більше, ніж внутрішній край підрамника). Вставляємо у внутрішню частину підрамника.
Поверх картини наносимо повітряно-бульбашкову плівку, фіксуємо скотчем. - За допомогою канцелярського ножа з пеноплекса вирізаємо 2 частини, їх розмір повинен відповідати розміру полотна.
- Кладемо картину між вирізаними частинами пеноплекса, кріпимо клейкою стрічкою. За допомогою спіненого поліетилену ховаються також і краї, які необхідно закріпити клейкою стрічкою.
- На даному етапі для надійного захисту можна взяти стрейч-плівку або бульбашкову плівку.
- Розміщуємо в жорстку упаковку, наприклад гофрокартон.
- Щоб не виникло проблем з перенесенням картини, можна зробити ручку.
Піноплекс можна замінити ДВП, тоді упаковка буде ще більш міцною і надійною. Однак її вага значно збільшиться, що відіб’ється на вартості відправки.
Як правильно упакувати картину зі склом
Як надійно упакувати картину зі склом, щоб вона в цілості й схоронності була доставлена в інший регіон? Для цього потрібно підготувати необхідні інструменти і матеріал. Додатково знадобиться малярський скотч.
Етапи упаковки:
- Поверхню скла по діагоналі проклеїти малярських скотчем. Це потрібно для захисту скла від вібрації.
- Беремо лист гофрокартону, вирізаємо прямокутники в кількості двох штук. Розмір шматків повинен відповідати розміру картини. Кладемо картину між двома листами, фіксуємо клейкою стрічкою.
- Картину, покриту з двох сторін гофрокартоном, обмотуємо пухирчастої плівкою, а потім і стрейч-плівкою.
- Готуємо захисний профіль, який вирізається за розміром сторін упакованої картини.
- Захисний профіль слід надіти по периметру пакувального матеріалу, всередині якого знаходиться картина. Для фіксації беремо скотч. Спеціальний профіль можна замінити на смужки гофрокартону, їх необхідно скласти у формі літери «П».
- Підбираємо коробку відповідного розміру для надсилання картини.
- Всередину поміщаємо наповнювач з листового гофрокартону.
- Упаковану картину кладемо в коробку поверх наповнювача. Розподіляємо наповнювач поверх картини.
- Коробку поміщаємо в поштовий конверт. Картина готова до відправки!
Тим не менш, як би надійно ви не упакували картину, перевозити їх потрібно дуже обережно. Неакуратне навантаження, струс під час їзди по поганій дорозі, скачки температури і це далеко не всі неприємності, з якими можна зіткнутися.
При відправці на посилці необхідно зробити позначку «Крихкий вантаж» або «Обережно». Хоча вартість відправки трохи збільшитися, але ж набагато важливіше доставити картину в цілості.
Відправляючи картину поштою, рекомендується оформити страховку. Але для отримання страховки важливо, щоб покупець оглянув картину на наявність пошкоджень, якщо все в порядку, можна підписати накладну. При відправці кур’єрською службою рекомендується зробити те ж саме.
Не варто перекладати відповідальність за упаковці картини на служби доставки. Набагато надійніше все зробити своїми руками.